گارانتی باتری واریان صبا باتری

روش فعال سازی و استفاده از گارانتی باتری واریان صبا باتری

مقدمه

گارانتی باتری واریان صبا باتری یکی از نکات بسیار مهمی است که خریداران این دسته از باتری های ایرانی، باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. علت این موضوع نیز، مربوط به تفاوت گارانتی در باتری های ایرانی و باتری های خارجی با یکدیگر است. در این مقاله در مورد فعال سازی و استفاده از گارانتی باتری واریان صبا باتری با شما صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

گارانتی باتری خودرو

دارا بودن گارانتی برای باتری های خودرو بسیار مهم است. این گارانتی شامل مدت زمانی است که از سمت کارخانه تولید کننده باتری و یا شرکت وارد کننده آن برای تست مشتری در نظر گرفته می شود. در این مدت زمان، در صورت بروز هر اختلال در عملکرد باتری خودرو، باتری معیوب با یک نمونه جدید و تست شده، از طرف شرکت یا کارخانه ارائه دهنده خدمات گارانتی باتری مربوطه تعویض خواهد شد. برای برندهای مختلف باتری در ایران، شرایط گارانتی متفاوت است و لازم است تا پیش از خرید هر یک از برندهای مورد نظر خود، از شرایط گارانتی آن برند نیز به صورت کامل مطلع شوید.

 

گارانتی باتری واریان صبا باتری

 

گارانتی در برندهای باتری ایرانی

باتری های ایرانی معمولا یک بازه ۶ تا ۲۰ ماهه را برای استفاده از خدمات گارانتی باتری خودرو در نظر می گیرند. استفاده از این خدمات، منوط به استفاده از یک کارت گارانتی است که در هنگام خرید باتری به همراه آن ارائه می شود و فروشنده موظف به مهر کارت و یا مهر فاکتور فروش باتری خواهد بود. بر روی این کارت گارانتی، تعدادی عدد به عنوان شماره سریال باتری مورد نظر درج شده است که در هنگام خرید باید با شماره مندرج بر روی بدنه باتری خریداری تطبیق داده شود. معمولا بر روی کارت گارانتی باتری های ایرانی مانند کارت گارانتی باتری واریان صبا باتری یا دیگر برندهای معتبر داخلی، تاریخ اعتبار گارانتی یا انقضا مدت زمان گارانتی درج شده است که باید آن را به خاطر داشته باشید.

 

خرید باتری ماشین با گارانتی اصلی و تاریخ روز

 

گارانتی در برندهای باتری خارجی

باتری های خارجی در بازار ایران، مدتی است که با مصوبات هیئت وزیران، فراوانی چندانی ندارند و احتمال وجود نمونه های قاچاق این باتری ها در بازار به علت ممنوعیت ورود آنها به ایران، بالا است. باتری های خارجی نیز مانند باتری های ایرانی، دارای مدت گارانتی ۶ تا ۲۰ ماهه هستند که با توجه به نوع باتری و خودرویی که باتری برای آن مورد استفاده قرار می گیرد، این مدت زمان می تواند متغیر باشد. این باتری ها، همانند باتری های داخلی باید دارای کارت گارانتی معتبر به همراه شماره سریال هماهنگ با شماره درج شده بر روی بدنه باتری باشند. همچنین این کارت گارانتی و یا فاکتور باتری، باید در هنگام خرید این محصول، توسط فروشنده مهر شود. شایان ذکر است که نبود کارت گارانتی در باتری های خارجی، دلیلی بر قاچاق بودن این محصول است که تضمین لازم برای کیفیت و سلامت آن را درگیر شک و شبهه خواهد کرد و بهتر است از خرید کالاهای فاقد کارت گارانتی اجتناب کنید.

 

 

شرایط استفاده از گارانتی باتری خودرو

در تمامی محصولات دارای خدمات گارانتی از جمله انواع باتری خودرو، شرایط خاصی برای استفاده از این خدمات در نظر گرفته شده است و عدم رعایت این شرایط، استفاده از گارانتی محصول را برای شما غیرممکن می کند.

 

گارانتی باتری واریان صبا باتری

دارا بودن تاریخ اعتبار کارت گارانتی

بر روی کارت گارانتی باتری های ایرانی و خارجی از جمله کارت گارانتی باتری واریان صبا باتری، تاریخ اعتبار باتری درج می شود. این تاریخ، به زمان خرید باتری از جانب شما ارتباطی ندارد و بهتر است از خرید باتری هایی که تاریخ اعتبار کارت گارانتی آنها نزدیک است و یا از روی آن گذشته است، خودداری کنید. همچنین این تاریخ اعتبار، با توجه به نوع خودرو متفاوت است. به طور مثال برای خودروهای سواری سبک، این مدت حدود ۱۲ ماه و برای خودروهای سنگین معمولا ۶ ماه است.

 

امداد باتری ماشین، سریعترین راه‌ های تعویض باتری ماشین در شهرری

 

دارا بودن مهر و امضا بر روی کارت گارانتی و فاکتور خرید باتری

یکی از اصلی ترین شرایط استفاده از خدمات گارانتی باتری های خودرو، مهر و امضا کردن کارت گارانتی و فاکتور خرید باتری توسط فروشنده است. همچنین باید در کنار مهر، تاریخ خرید باتری توسط شما نیز درج شود. کارت های فاقد مهر و امضا فروشنده، امکان استفاده از خدمات گارانتی را برای شما از بین خواهد برد.

گارانتی باتری واریان صبا باتری

سلامت فیزیکی کارت گارانتی

کارت گارانتی باید در هنگام خرید باتری، کاملا سالم و فاقد هرگونه آسیب باشد. مخدوش بودن این کارت، امکان استفاده از خدمات گارانتی را از شما سلب خواهد کرد.

 

یکسان بودن شماره سریال مندرج بر روی کارت گارانتی و شماره سریال حک شده بر روی بدنه باتری

کارت گارانتی باید تایید کننده محصولی باشد که شما خریداری کرده اید. این تایید، صرفا توسط یکسان بودن شماره سریال کارت گارانتی و شماره مندرج بر روی بدنه باتری انجام می شود و در صورت عدم تطبیق این دو مورد با یکدیگر، امکان استفاده از خدمات گارانتی را از شما سلب خواهد کرد.

 

نمایندگی صبا باتری، نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش باتری صبا باتری

 

سلامت فیزیکی باتری

یکی از اصلی ترین شروط استفاده از خدمات گارانتی باتری واریان صبا باتری و سایر برندهای موجود در بازار، سلامت فیزیکی باتری خودرو و عدم وجود سوراخ، شکستگی و یا هر نوع آسیب در بدنه آن است.

 

سلامت صفحات باتری

باتری های خودروهای موجود در بازار، در مورد خودروهای سواری همگی دارای ولتاژ ۱۲ ولت هستند. این ولتاژ برای باتری مناسب بوده و باعث آسیب به صفحات آن و یا دفرمه شدن باتری نخواهد شد. عدم رعایت این نکته و وجود اتصالی یا مشکلات جدی در سیستم برق خودرو که باعث ورود ولتاژهای بالا به باتری خواهد شد، صفحات آن را تخریب کرده و باتری را از شرایط گارانتی خارج می کند.

 

خشک نبودن باتری

در باتری های اسید شارژ، در درون محفظه باتری یک محلول الکترولیت یا همان اسید وجود دارد. این محلول در اثر کارکرد باتری به مرور زمان کاهش می یابد و باید مجددا شارژ شود. اما این کاهش میزان اسید، در اثر عامل دیگری نیز رخ خواهد داد. گرمای زیاد در باتری، می تواند مقدار اسید را تا حد خشک شدن کامل کاهش دهد و باعث آسیب به صفحات و خارج شدن باتری از شرایط گارانتی شود.

گارانتی باتری واریان صبا باتری

شارژ دهی مناسب به باتری

فرایند شارژ و دشارژ باتری های خودرو باید به صورت کاملا اصولی و استاندارد و با رعایت ولتاژ مناسب انجام شود. عدم رعایت این شرایط، باعث آسیب رساندن به باتری و عدم امکان استفاده از خدمات گارانتی خواهد شد.

 

باتری وار نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش باتری صبا باتری در شهرری

 

هماهنگی ظرفیت باتری و سیستم برق خودرو

یکی از نکاتی که در هنگام استفاده از خدمات گارانتی باتری خودرو، از سوی شرکت یا نمایندگی مورد توجه قرار می گیرد، هماهنگی میان ظرفیت باتری و مقدار مورد نیاز برای سیستم برق خودرو خواهد بود. اگر بین این دو مورد اختلاف فاحشی وجود داشته باشد و به باتری فشار وارد شده باشد، امکان استفاده از خدمات گارانتی باتری وجود ندارد.

 

فعال سازی گارانتی باتری واریان صبا باتری

برای فعال سازی گارانتی باتری واریان صبا باتری، شرکت صبا باتری ۳ شرط را در نظر گرفته است.

۱- مدت گارانتی باتری واریان صبا باتری برای خودروهای سواری سبک با میزان ظرفیت کمتر از ۹۰ آمپر ساعت، به میزان ۱۲ ماه خواهد بود که شروع آن از زمان تاریخ فروش باتری خودرو و یا شروع تاریخ گارانتی باتری خواهد بود.

۲- مدت گارانتی باتری واریان صبا باتری برای خودروهای سواری سنگین و نیمه سنگین با میزان ظرفیت ۹۰ آمپر ساعت، به میزان ۶ ماه خواهد بود که شروع آن از زمان تاریخ فروش باتری خودرو و یا شروع تاریخ گارانتی باتری خواهد بود.

۳- مدت گارانتی باتری واریان صبا باتری برای خودروهای باری سبک و سنگین با میزان ظرفیت بیشتر از ۹۰ آمپر ساعت، به میزان ۶ ماه خواهد بود که شروع آن از زمان تاریخ فروش باتری خودرو و یا شروع تاریخ گارانتی باتری خواهد بود. ( استفاده از خدمات گارانتی برای باتری این خودروها، صرفا یک بار در طول دوره گارانتی امکان پذیر خواهد بود. )

 

باتری پژو ۲۰۶، آمپر های مناسب باتری ۲۰۶ کدامند؟

 

دقت داشته باشید که استفاده از خدمات گارانتی باتری واریان صبا باتری درج مشخصات خودرو در کارت گارانتی باتری ضروری است و در صورت عدم درج این اطلاعات در کارت گارانتی، امکان استفاده از خدمات گارانتی باتری وجود ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از گارانتی باتری صبا باتری می توانید با شماره های ۶۵۰۱۲۱۲۴-۰۲۱ یا ۶۵۰۱۲۱۱۹-۰۲۱ یا ۰۹۰۴۵۴۱۲۲۰۸ مربوط به بخش پشتیبانی شرکت صبا باتری تماس حاصل فرمایید. همچنین فروشگاه اینترنتی باتری وار (باتری اردلان) این امکان را برای شما فراهم کرده است تا از طریق مراجعه حضوری به آدرس شهرری، میدان سه راه ورامین (بسیج مستضعفان)، ضلع شرقی، باتری وار (باتری اردلان) و یا تماس با شماره تلفن های ۳۳۳۷۳۰۰۰-۰۲۱ یا ۳۳۳۷۳۴۰-۰۲۱ خدمات فعال سازی گارانتی باتری واریان صبا باتری را انجام دهید.

 

گارانتی باتری واریان صبا باتری

سخن آخر

گارانتی باتری خودرو به دلیل حساس بودن این قطعه در خودروی شما، موضوعی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. از این رو، ضروری است تا از خرید محصولات فاقد کارت گارانتی معتبر و یا دارای کارت های تاریخ گذشته خودداری کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی برای باتری خریداری شده، امکان استفاده از خدمات گارانتی برای شما وجود داشته باشد. در همین راستا، توصیه می کنیم که خرید خود را صرفا از فروشگاه های معتبر چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی انجام دهید. سایت باتری وار، عرضه کننده انواع باتری های خودرو در برندهای معتبر و با ضمانت فروش می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره خرید اینترنتی باتری خودرو، با کارشناسان ما در باتری وار تماس حاصل فرمایید.

در پایان از نگاه پر مهر شما و زمان گرانبهایی که برای مطالعه این مقاله اختصاص دادید، نهایت تشکر را داریم و امیدواریم که توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

برچسب ها: بدون برچسب

ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های الزامی با * مشخص شده اند.